Magnezyum Sülfat 100 g

Magnezyum Sülfat
Magnezyum Sülfat

CST-C007-00100

Kimyasal formülü MgSO4·7H2O dur.

Detaylar

4,00 TL KDV Dahil

Stokta

Magnezyum sülfat kimyasal formülü MgSO4 olan, magnezyum, kükürt ve oksijen ihtiva eden bir inorganik tuz (kimyasal bileşik). Genellikle heptahidrat (MgSO4·7H20) formunda sülfat minerali olan Epsomit ya da diğer adıyla Epsom Tuzu (İngiliz tuzu) halinde bulunur. Epsom adını İngiltere'deki bir yerleşim yerinden almıştır.

Anhidröz magnezyum sülfat, bir kurutma maddesi olarak kullanılır. Susuz form higroskopik (kolaylıkla havadan su absorbe edebilen) olduğundan doğru bir şekilde tartılması zordur. Bu nedenle örneğin tıbbi preparatlar hazırlanırken çoğu zaman hidratlı formlar tercih edilir. İngiliz tuzu geleneksel banyo tuzlarının bir bileşeni olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda bir güzellik ürünü olarak da kullanılabilir. Sporcular tarafından boğaz kaslarını rahatlatmak için kullanılır.Bu kullanımlarının yanı sıra medikal alanda da yoğun olarak kullanılmaktadır.
Magnezyum Sülfat bitkilerin magnezyum eksikliğini gidermek amacıyla üretilmiş saf ve kristal formda bir gübredir. Tamamı suda çözülür, tortu bırakmaz. Magnezyumun bitkide esas fonksiyonu klorofilin teşekkülüdür. Karbonhidratların, proteinlerin, yağ ve vitaminlerin meydana gelmesinde rol oynar. Yeterli magnezyum almayan bitkiler yeterli klorofil üretemez, bu durumda yeşil renk kaybolur, fotosentez gerçekleşemez. Magnezyum, temel bitki besin maddesi olan fosforun bitkiler tarafından alınmasını hızlandırır. Bitkinin direncini arttırarak hastalıklara karşı korur.

Yüksek miktardaki siparişleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

CAS Numarası10034-99-8
Kimyasal FormülMgSO4.7H2O
Moleküler Ağırlığı246,47 g
EC Numarası231-298-2
Paket Ağırlığı100 g

Ürün için bir yorum yazın

Ürün için bir yorum yazın

Related
Aynı Kategorideki Ürünler